Ana Sayfa Gebelik Günlüğü Kader’in Gebelik Günlüğü 16. Hafta

Kader’in Gebelik Günlüğü 16. Hafta

634
0

Kader’in Gebelik Günlüğü 16. Hafta ‘da! Gebeliğimi öğrendiğimden bu yana delice merak ettiğim cinsiyet öğrenme maceramızın sonuna geldik. Artık biliyoruz! Bu süreçte bir yığın heyecan eşlik etti bize, ama evet artık biliyoruz.

Doktorumuz öncelikle ikili test için alınan kan tahlili sonuçlarımızı değerlendirdi. Çok şükür her hangi bir problemli bulguya rastlanmadı. Eğer rastlansa idi çeşitli testler daha yapılacaktı, gerek kalmadı.

Muayenemizin ana fikri belliydi ve Işık Bey’de artık bir cevap almak istediğimizi biliyordu. Bize ne hissettiğimizi sordu. Biz sanki ağız birliği yapmışcasına kızz dedik… Bir an durdu, (kalbim yerinden çıkacaktı) “o halde ne mutlu size” dedi.

Ne mutlu? Mutlu? Kız? Gerçekten mi? Kız, evet kız! Kızımız olacak! Biliyordum. Biliyorduk, kızımız olacaktı. Çok şükür.

Gebelik Günlüğü, Kader’in Gebelik Günlüğü 16. Hafta, Tatlı Bir Telaş

Eski günlüklerimi okursanız eğer, daha hamileliğimi ilk öğrendiğim andan itibaren kızım olacağından emindim… Ama gerçek bayramı bu haber ile babamız yaşamıştı. Asıl onun istediği olmuştu.

Çok şükür, Allah istediğimizi verdi. İnşallah sağlıklı olmasını da nasip eder.

Şimdi sırada isim meselesi var. İsim önemli, hayatı boyunca o isim ile anılacak. Birde isimlerin insanların yaşantılarını yönlendirdiğini düşünüyorum. Cinsiyeti öğrenmeden önce kız ya da erkek hiç bir isim aklıma yatmıyor içime sinmiyordu ama şuan kafamda bir isim belirdi… Babası ile istişare edeceğiz 🙂

Bebeğin Gelişimi

Bebeğinizin ağırlığı 90 ile 160 gr arasında olabilir. Bizim kız 159 gram 🙂 Bir avakado büyüklüğüne erişti. Gözleri, kulakları, kaşları, kirpikleri artık tam ve yerlerinde. Giderek daha tatlı bir hal alıyor. Işığı bile algılayabiliyor. Dokunma duyusu geliştiği için göbeğimizi dürttüğümüzde bize karşılık verebiliyor. Ama hala bunları hissedemiyor olabiliriz.

Kızıma Not

Kızım… İçimde çok iyi bir iş çıkarmışım hissi var! Israrla kız olacak dediğim için, son zamanlarda vicdan azabı duymaya başlamıştım ama mantığım ve kalbim savaştaydı. Bunu en iyi sen biliyorsun. Neyse ki daha fazla vicdan yapmama gerek kalmadı. En iyi arkadaşıma hamileyim. İşe seveceğin ve seni mutlu edecek (umarım) bir isim seçmekle başlayacağız. Ve tabii ki alışveriş! Pembeler, pudralar. (Kız annesi olmak bunu gerektirir) Çok mutluyum çok. Ayakları üzerinde duran, kendinden emin, iyi ve duru bir insan olarak yetiştirmeye çalışacağım seni, söz! İyi bir takım olacağız.

Gebelik Günlüğümün tamamına ulaşmak için BURAYA,

İnstagram hesabımıza ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz…

Önceki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 15. Hafta
Sonraki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 17. Hafta
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments