Ana sayfa Sor & Cevapla Ventrikulomegali-nefessizim

Ventrikulomegali-nefessizim

0
0

Merhaba Meryem Hanım
Ben de 21. Haftasında Recep hocadan 8 ve 9 mm ile VM tanısı alanlardanim. Bu haftaya kadar yakı değerde seyretmişti ki.hatta bir taraf 7 ye düşmüştü. Bugün 35. Haftada 14 ve 11 degerleri tespit edildi. Başka bir kadin doğum doktoruna daha olcum yaptırdım ki sonuç aynı.
Nefes alamıyorum.
Ve benim de 3 yaşında bir oğlum var.
Siz okuduğum kadarı ile 12 üstünü görmediniz.
Şimdi yavrunuz kaç yaşında ,nöroloji gelişimi nasıl.
Aslında ne soracağımı bile bilmiyorum. Hissettiğimi anlayacak bir kalp ve süreçte bilgisi tecrübesi olan biri olarak sizin limandayim şimdi.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

öncelikle yazdıklarınızı okuduğum anda tüylerim ürperip gözlerim doldu, bu sürecin ne kadar zor olduğunu evladı ile sınanan bilir. Oğlum şuan 1 buçuk yaşında ve sağlıklı ama sürekli tetikteyim ve anksiyete yaşıyorum bana yada çocuklarıma bir şey olur mu endişesi ile kemiriliyorum. Size acizane ilk tavsiyem şu an hamilesiniz en kötüyü düşünmeyin. Bebeğinize sıkıca tutunun onunla bol bol konuşun inanın sizi duyuyor. Oğlum bana inanılmaz düşkün sanki yaşadığım süreci bilir gibi. 1. ve en önemlisi konusunda uzman bir hekimin takibinde olmak. Doktorunuz Recep Hoca sizi nasıl yönlendirdi ise uygulamaya gayret edin. 2. si ise önemli olan çocuğunuzda bir sorun olması değil bir sorun varsa ise bunun tedavi edilebilir olmasıdır. Kendinizi bu şekilde motive edin. Ben amniyosentez dışındaki tüm tahlil ve testleri yaptırdım, bekledim ve çözümsüz bir sorun olmaması için dua ettim. Siz halihazırda bir annesiniz ve bebeğinizin gücüne inanın, ne kadar güçlü olduklarına bir baksanıza ne hastalıklar ne güçlükler atlatıyorlar. Bana bir yakınım şuan 18 yaşında olan bir akrabasından bahsetti. Bu kız da tıpkı bizim bebeklerimiz gibi V.M. teşhisi konmuş, öylede doğmuş. Ameliyat ile şant takılmış ve gayet sağlıklı bir hayat süren başarılı bir öğrenciymiş. Recep Hocanın da hocası olan Atıl Hoca bana şunu demişti; 15 altına kesin V.M. diyemeyiz. ayrıca gebelik ilerledikçe ve bebeğin kafa tası sertleştikçe sağlıklı ölçüm yapmak görece zorlaşır. Kendinizi salıvermeyin. Ağlamak istediğinizde ağlayın ama sadece bu konuya odaklanmayın sizi teskin edecek bir yol bulun. ( ben her sabah ezanında uyanıp önce ALLAH’ a yalvarır dua eder sonrada oğluma yalvarır seni seviyorum beni bırakma, seni istiyorum ve bekliyorum, yüzünü görmeyi kokunu içime çekmeyi her şeyden çok istiyorum derdim) Tüm kalbimle güzel haberlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Meryem kuyumcuoğlu size nasıl ulaşabilirim

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Ben de bu süreci yaşadım, VM doğsa bile arkadaşın dediği gibi çaresi olan bir durum. Hatta 2,3 yaşlarında yaşıtlarına gelişim olarak uyum sağlanıyor. Kalbinizi ferah tutun.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
3 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Web siteniz