Ana Sayfa Gebelik Günlüğü Kader’in Gebelik Günlüğü 15. Hafta

Kader’in Gebelik Günlüğü 15. Hafta

587
0

Kader’in Gebelik Günlüğü 15. Hafta içerisinde. Herkese merhaba… Bugün yeni bir yıla merhaba dedik. Hoş geldin 2017! İnşallah bu yıl anne olacağımdan çok keyifli bir sene olacağını düşünüyorum, bakalım bizi neler bekliyor? 🙂

104 gündür hamileyim, geriye bakınca ne kadar hızlı geçmiş, ileriye bakınca ise koca bir zaman daha var kavuşmaya. Kadın olmanın hep zor olduğunu düşünürdüm ama bir cana ev olmak bu cinsin mükafatı, artık eminim.

Gebelik Günlüğü 15. Hafta, Kader’in Gebelik Günlüğü 15. Hafta, Tatlı Bir Telaş

Gebeliğimin en heyecanlı aşamalarından biri olan cinsiyet meselesi gelecek hafta pazartesi neticeleniyor. Anneler, ablalar, arkadaşlar, eş, dost herkesin bir fikri var. Çoğunluk erkek olacağını tahmin ediyor. Ama babası ve ben kız olacağında hemfikiriz. Rüyalar görüyorum, ak sakallı dedeler, pembe pamuklara sarılmış bebekler… Son kontrollerimizde plasenta yırtığı odak noktamızdı, sanırım bu yüzden doktorumuz bir tahmin vermedi bize. 11 ya da 12. haftalarda erkeğe benziyor ama kesin konuşmak için 16. haftayı bekleyelim demişti. Bizde ısrar etmedik, çünkü önemli olan cinsiyeti değil, sağlığıydı.

(Merak edenler için evet tüm o eskiden saçma gelen testleri yaptık, merak değil mi 🙂 Çin Takvimi, Makas-Bıçak, Kasık Batma Yönü, Ekşi, Tatlı Aşerme… Çıkan sonuçlara itibar etmesek de itiraf etmeliyim ki çok eğlenceli oluyor.)

Heyecan dorukta!

Bebeğin Gelişimi

Bu hafta bebeğimin boyu yaklaşık 11 santimetre ve ağırlığı da 60 ile 90 gram aralığında. Bir portakal büyüklüğüne ulaştı diyebiliriz. Kulaklar ve gözler yerlerini almak için konumlanıyor. Baş parmağını emebilecek kadar akıl ve güce sahip. En önemlisi ise soluk alma hareketleri yapıyor. Emme ve yutmayı da öğrendi. Dış dünya için hunharca hazırlanıyor.

Belirtiler

  • Halsizlik ve yorgunluk
  • İdrara çıkmak isteme sıklığında azalma
  • Mide bulantılarının azalması

Bebeğe Not

İsmin ile hitap etmemize az kaldı miniğim. Haftaya hitap sıfatlarımız azalacak umarım. Kız olacaksın bence, hissediyorum… Hala bacak kasların yeteri kadar gelişmediği için hareketlerini hissedemiyorum. Bunun da yakın dönemlerde olacağını bildiğimden heyecanım katlanıyor. Artık daha rahat bir 3 ay içerisindeyiz, tadını çıkaralım bu zamanların. Fonda Nazan Öncel’den “Gitme Kal Bu Şehirde” çalıyor. Dışarıda kar. Ve ben seni bekliyorum…

Gebelik günlüğümün tamamına ulaşabilmek için BURAYA,

İnstagram hesabımıza ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Önceki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 13. Hafta
Sonraki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 16. Hafta
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments