Ana Sayfa Gebelik Günlüğü Kader’in Gebelik Günlüğü 13. Hafta

Kader’in Gebelik Günlüğü 13. Hafta

776
0

Kader’in Gebelik Günlüğü 13. Hafta’da! “2. Tremesterden Merhaba” diyelim mi? Haydi hep birlikte…

Geçen haftadaki yazımda bir süre belki yazamayacağımı, taşınma durumumuzun olduğunu söylemiştim. Evet taşındık ancak yazamama sebebim bu değildi. Plesentadaki kanama yine boy gösterdi. Yorulma ve stresin buna neden olduğunu düşünsem de  yine çok üzüldüm ve yine o “kaybetme korkusu” yüreğimi dağladı. Sanırım bu lekeleri gören her hamile benim ile aynı kederi yaşıyor ve böyle üzülüyordur. Kaderdaşlarım… Umuyorum ki bunları aşıp, yavrularımıza kavuşacağız…

gebelik günlüğü 13., Kader’in Gebelik Günlüğü 13. Hafta, Tatlı Bir Telaş

İşe gidiş gelişlerim tam anlamıyla ızdırap oluyor. Bir yığın vesait değiştirmece ve aktarmaca derken inanılmaz yoruluyorum. Doktorum bu kadar yol gitmememi ve durum için acilen bir çözüm bulmam gerektiğini söylüyor. Ancak işe gitmezsem koca gün evde ne yaparım düşüncesi bile içimi karartmaya yetiyor. 2 gün otursam 3. gün sıkılıyorum… Sanırım bu plasenta yırtığı sorununda en çok hırpalayan şey sebebinin bilinmiyor olması. Bu yüzden progestan ilacına devam edip, kendime dikkat etmem gerekiyor, bu net.

Kış mevsiminin ilk ayını geride bırakmak üzereyiz, havalar iyice soğudu. Haletiruhiyem tüm kış boyunca polar battaniyem ile birlikte kanepe üzerinde geri kalan iki ayı geçirmemi direktif veriyor bana. Tabii ki bunlar sadece hayallerden ibaret.

Gebelik Günlüğü 13. Hafta’da Bebeğin Gelişimi 

Bu hafta ile birlikte bebeğim bir şeftali boyutuna ulaştı, yani boyu yaklaşık 7.5 cm kadar oldu. Tüm organları mucizevi bir sistemi takip ederek gelişiyor. Bağırsakları ise, karnındaki yerleri alıyor ve ses telleri gelişiyor. Yakın zamanda ağlamaya başlayabilecek. (Bebeklerin ağlamaya daha anne karnında başladığını biliyor muydunuz?) 

Bebeğe Not

Minik şeftalim. Bu hafta memleket meyvesisin biliyorsun değil mi? Her ne kadar doğumun İstanbul’da olacak olsa da, bizde “baban nereli, sen oralı” derler. Bebek sahibi olmaya karar verdiğim zamanlar şunu dilemiştim; “Allah’ım benim annemi sevdiğim gibi beni seven bir evladım olsun”… Annem çok kıymetlidir, onun kadar sevilmek bence bir anneyi mutlu eder ama bu dileğim biraz bencilce değil miydi? Sağlıklı bir evlat, mutlu bir evlat dilekleri daha önce gelmeli değil miydi? Evet benim dinlenmemi isteyerek beni sevdiğini belli ediyorsun ama en önce senin sağlığın miniğim. Lütfen önce kendini düşün. Güçlü bir Yengeç ol. Seni kucaklamayı sabırsızlıkla bekliyorum. Annen.

40 Hafta Gebelik Günlüğüm için BURAYA,

Instagram Hesabımızı takip etmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Her gebeliğin ve her gebe kadının birbirinden farklı olduğunu lütfen unutmayın. Yazdığım şeyler referans olabilir ancak ölçü değildir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan edinebilirsiniz. Mutlu gebelikler 🙂

Önceki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 12. Hafta
Sonraki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 15. Hafta
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments