Ana Sayfa Gebelik Günlüğü Kader’in Gebelik Günlüğü 12. Hafta

Kader’in Gebelik Günlüğü 12. Hafta

808
0

Kader’in Gebelik Günlüğü 12. Hafta’da! Böylelikle ilk trimesterimiz bitti denilebilir. Birlikte koca üç ayı geride bıraktık, her şey daha dün gibi…

Okuduğum kaynaklarda hamileliği 3 trimestere ayırıyorlar.

Birincisi; annenin bebeğe, bebeğin anneye alışma dönemi olduğu için bulantılar, istifralar, tiksinmeler, uyku gibi belirtiler ile geçebiliyor. Bende istifra dışında tüm saydığım belirtileri yoğun olarak yaşadım, son bir kaç gündür sanki biraz daha iyiyim.

İkincisi; alışma evresinin geride kaldığı, bebek hareketlerinin hissedildiği, büyüyen karın sayesinde daha hamile hissedildiği daha enerjik bir 3 ay olarak değerlendiriliyor. (Henüz bu moda giremedik, heyecan ile bekliyorum)

Üçüncüsü; artık ağırlaşılan, doğum ve doğum sonrası kaygıların başladığı, şişliklerin ve hareket edememenin verdiği zorluklarla geçen diğer 3 ay. Yaşayıp göreceğiz.

Gebelik Günlüğü 12. Hafta’da önemli bir gelişme de İkili Tarama Testi için kan tahlili idi. Geçen hafta kontrol için gittiğimizde ultrason değerleri ölçülmüştü ve problemli bir veriye rastlanmamıştı. Kan tahlili sonuçlarını ise bir hafta sonra alabileceğiz. İçimdeki his, tahlil sonuçlarında da bir problem olmadığını söylüyor.

İçimdeki his aslında kızım olacağını ve ona hep hayal ettiğim Nilüfer’in “kırmızı pabuçları duruyor başucumda” dizelerini mırıldanacağımı da söylüyor. Ah bu içimdeki ses, ne kadar çok şey söylüyor!

gebelik günlüğü 12, Kader’in Gebelik Günlüğü 12. Hafta, Tatlı Bir Telaş

Cinsiyet öğrenmemize yaklaşık bir ay daha var. Doktorumuz duruşunun erkeğe benzediğini söylese de tahmin yapmasının yanlış olduğunu söylüyor. Ben sabırsızım, artık bebeğime ismiyle seslenmek, ona alışveriş yapmak istiyorum. Sizde benimle aynı merak içinde misiniz?

Önümüzdeki hafta ev taşıma durumumuz var, bu yüzden yazabilecek zamanım olabilecek mi, bilmiyorum.

İlk tremester sonucu aldığım kilo: 1 kg 100 gr.

Bebeğe Not

Minik kuzucuğum. Sana babanın ne kadar harika biri olduğunu söylemiş miydim? İyi bir insan, iyi bir eş ve iyi bir baba olacağından da eminim. Bence sende benim gibi onunla gurur duyacaksın. İçimde hareket halindesin ama ben hissedemiyorum, kaslarının güçlenip, “Anne ben buradayım,iyiyim. Merak etme” sinyallerini hayal ediyorum. Şimdi uyuyalım mı? Seni seviyorum.

Kader’in Gebelik Günlüğü 11. Hafta’da neler yaşamıştık, buradan okuyabilirsiniz.

Her gebeliğin ve her gebe kadının birbirinden farklı olduğunu lütfen unutmayın. Yazdığım şeyler referans olabilir ancak ölçü değildir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan edinebilirsiniz. Mutlu gebelikler 🙂

Önceki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 11. Hafta
Sonraki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 13. Hafta
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments