Ana Sayfa Gebelik Günlüğü Kader’in Gebelik Günlüğü 17. Hafta

Kader’in Gebelik Günlüğü 17. Hafta

462
0

Kader’in Gebelik Günlüğü 17. Hafta da! 17 Hafta 2 gün… Geçtiğimiz bir haftayı bolca hayal kurarak, plan yaparak geçirdim. İçimde kocaman bir coşku var. Sanki ilahi bir güç gelmişte hayattaki tüm problemleri, sıkıntıları aşabilirmişim gibi hissediyorum. Bir kızım olacak ve bunun ne demek olduğunu, ne gibi sorumluluklar gerektirdiğini biliyorum. Aydım…

Bir can başka bir canın ancak ve ancak evladı olunca “can’ı” olabiliyor ve bu gibi kelimeleri anlamlarını gerçekten bilmeden kullanıyormuşum bunları da anladım. Evime neşe, kazağıma eş, en iyi arkadaş… Şimdiden bir yığın yer dolduruyor kalbimizde. Minik yuvamız gerçek aile olmayı bekliyor.

17. Hafta itibarı ile 2,5 kg almış durumdayım. Sanırım 40 hafta sonunda bir dünya olacağım 🙂

Kader'in Gebelik Günlüğü, Kader’in Gebelik Günlüğü 17. Hafta, Tatlı Bir Telaş
Kader’in Gebelik Günlüğü 17. Hafta Fotoğrafı

Kızıma Not:

Artık bir soğan büyüklüğündesin. Muhtemelen beni tekmeliyorsun, bir şeyler hissediyorum ama tam emin olamıyorum. Acemi annelik bu olsa gerek. Eğer öyle ise kasların hızlı gelişiyor demektir, ne güzel. İçeride hunharca emme ve yutma antrenmanı yapıyorsun, hatta belki baş parmağını emiyor olabilirsin. Kalp atışların artık spontane değil, beynin tarafından yönetiliyor ve dakikada 140 ile 150 kez atıyor. Yani yetişkin bir bireyin neredeyse iki katı kadar. Bu arada alışveriş yapmaya başladım, reyonlar kız bebekleri için ışıldıyor sanki. Mağazalarda tüm “bilinçli ebeveynlik” sözlerimi bir kenara atıp aklımı kaybetmekten korkar duruma geldim daha şimdiden. Biraz heyecanım geçsin frene basacağım…

Belirtiler:

  • Enerjik hissetmeye başladım.
  • İdrara çıkma sıklığım azaldı.
  • Mide bulantıları bir anda kesildi.
  • Koku hassasiyetim devam ediyor.
  • Göbeğimin sağ tarafında pıt pıt kalp atışı gibi bir şey hissediyorum ama tekme mi bilemiyorum. ( Hani elinizi kesersiniz de kalbiniz orada atar gibi hissedersiniz ya, tam da öyle)
  • Ve sanırım iştahım açıldı 🙂

Kendime iyi bakıyorum, süt içiyorum. Canım hiç istemese de yumurta ve balık yiyorum. Okuyorum, araştırıyorum, not alıyorum, planlar yapıyorum. Baban her konuda destek bana, hep inceydi ama şimdi daha hassas, daha naif. (Kız babası olacakmış, kızına annesini daha çok severek daha mutlu bir yuva sunacakmış 🙂 ) Hamilelik çok eğlenceli, insan kendini çok değerli hissediyor.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Her gebeliğin ve her gebe kadının birbirinden farklı olduğunu lütfen unutmayın. Yazdığım şeyler referans olabilir ancak ölçü değildir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan edinebilirsiniz. Mutlu gebelikler.

Gebelik günlüğümün tamamına ulaşabilmek için BURAYA,

İnstagram hesabımıza ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Önceki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 16. Hafta
Sonraki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 18. Hafta
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments