Ana Sayfa Gebelik Günlüğü Kader’in Gebelik Günlüğü 8. Hafta

Kader’in Gebelik Günlüğü 8. Hafta

760
0

Kader’in Gebelik Günlüğü 8. Hafta ‘dan hepinize selamlar. Bugün günlerden pazartesi ve ben evdeyim. Sendrom yok, metrobüs yok. Neden mi evdeyim? Bizim minik kuzu annesinin biraz dinlenmesini istedi de ondan 🙂

8, Kader’in Gebelik Günlüğü 8. Hafta, Tatlı Bir Telaş

Uzatmadan işin aslına gelmek istiyorum çünkü aldığım ilaç yüzünden tüm günü uyuyarak geçiriyorum.

Plasenta Yırtığı

Geçen hafta salı günü sıradan, sevinçli bir hamilelik gününe uyanmıştım sanıyordum ama öyle değildi. Hafif bir lekelenme sonucu kontrole gittik, muayene sonucu plasentada yırtık oluştuğu ve ilaç kullanmam gerektiği söylendi. Bunun yanısıra dinlenmem, çok da hareket etmemem gerekiyormuş.

Dünyam başıma yıkıldı. Yırtık ne demek, neden olur? Tam nedeni bilinemese de fazla yorgunluktan ya da bebeğin büyümesi sonucu plasentanın zorlanması ya da bunun gibi birkaç nedenden daha olabilmesi mümkünmüş.

Işık Bey gözlerimin içine baktı ve “Korkma geçecek” dedi. Ona inanarak çıktım odadan. Ama her leke görüşümde tekrar yıkıldım, toparlandım kalktım. Bir haftadır durum böyle başa sarıp duruyor.

Ablam bir keresinde “Annelik eşittir vicdan azabı,ne yaparsan yap tatmin olmuyor, kendini suçlayacak bir şey buluyorsun” demişti. Bu hafta onunda ne demek istediğini anladım.

Plasenta: Bebek ve anne arasında besin alışverişini sağlayan organ. Yırtık? Ah! Bu ikisini yan yana düşününce korkunç bir senaryo yazıyor insan kafasında, bilen bilir. Suçluluk ve kaygı duyguları beni salondaki üçlü kanepeye zincirlemiş gibi olsa da içimdeki anneliğin diğer güçlü dürtüsü beslenmem ve yavrum (bu kelime iyelik eki alınca ne de tatlı oluyor) için moralimi yüksek tutmamı güdülüyor. Zor bir ikilemdeyim anlayacağınız…

Kontrol gününü sabırsızlıkla, tamda burada bekliyorum. Umuyor ve inanıyorum ki aşacağız bu süreci.

Bebeğime Not

Selam miniğim? Nasılsın? Umarım oluşan yırtık yüzünden keyfin kaçmamıştır. Bu sınavdan birlikte geçeceğiz, unutma biz bir takımız. Pes etmek, yılmak yok. Lütfen güçlü ol ve tutun bana. Annen bu sıra kendine iyi bakacak. Seni seviyorum.

Aldığım ilaç: Progestan

40 Haftalık Gebelik Günlüğüme BURADAN ulaşabilirsiniz.

Gebelikte Görünen Kanamalar ve Nedenleri için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Sevgilerimle…

 

Önceki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 7. Hafta
Sonraki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 9. Hafta
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments