Ana Sayfa Gebelik Günlüğü Kader’in Gebelik Günlüğü 19. Hafta

Kader’in Gebelik Günlüğü 19. Hafta

562
0

Kader’in Gebelik Günlüğü 19. Hafta ‘dan herkese merhabalar… 19. Haftanın 4. günü. Gebeliğimin yarısını bitirmek üzereyim. Ardıma baktığımda su gibi geçen,ileriye baktığımda ise kavuşmaya bir dünya yol. Sanki gerçek hayat tamda şimdi başlıyor…

Bu haftanın önemli konusu, artık kızımızın bir ismi var. Hatta çift ismi var. İkimizin de içine sindi. Bu aşamadan sonra artık kızımla iletişimimiz daha kuvvetli olacak diye düşünüyorum çünkü hitap için ismin önemi aşikar…

Netleştirdiğimiz ilk isim; pırıl pırıl, tertemiz bir insan olsun diye,(kız olduğunu öğrendiğim gün içime düşmüştü) Duru.

İkinci ismi ise duru kişiliğinin yanında kendi kuralları, prensipleri olup, kendi yolunu çizebilecek güce sahip olabilmesi düşüncesi ile; İlke.

Ve kızımızın ismi İlke Duru… Biz her ne kadar birlikte söyleyecek olsak da ileride içlerinden birini de kullanabilme opsiyonuna sahip olacak. Umarım onun için doğru bir tercih yapabilmişizdir.

İlke‘leri olan Duru bir kız geliyor!

Gebelik Günlüğü 19., Kader’in Gebelik Günlüğü 19. Hafta, Tatlı Bir Telaş

Gebelik Halleri

  • Tekmeler, hıçkırıklar… Dün gece hareketlerini karnımın üzerinde yakaladık. Baba beyimiz havalara uçtu. Ondan mutlusu yok.
  • Daha enerjik ve daha hamile hissediyorum.
  • Gece bacak kramplarım başladı. (Magnezyum ilacı ve doğal yöntemler ile destekleyeceğim kendimi)
  • Gecenin bir yarısı burun tıkanıklığı ile uyanıyorum, nezle ya da grip tıkanıklığı gibi değil. Burnun içi temiz ama sanki küçülmüş de nefes almayı engelliyor gibi.
  • Duygu geçişlerim sallantılı. Mutluyken biranda ufak bir şey için ağlayabiliyorum.
  • Karnımın büyümesi ile artık eğilemiyorum, diz kapaklarımı hafif kırarak çömelebiliyorum. (Sabahları işe giderken eşim bağcıklarımı bağlamama yardımcı oluyor, sağolsun)
  • Çatlak oluşmasını önlemek için yağ kullanıyorum.
Gebelik öncesinde de duş sonrası bebeyağı sürerek vücudumu nemlendirirdim ama biraz daha etkili olsun diye Bio-Oil Cilt Bakım Yağı edindim. İşe yarayacak mı bilmiyorum ama psikolojik olarak iyi hissetmemi sağladı. Fakat geçen gün doktorum “cildini elbette nemlendir, elinden geleni yap ama bu biraz da genetik” dedi.  Aslında mesajı aldım, ama anlamamazlıktan geliyorum şuan. 🙂
  • Son olarak +4 kilo ile yola devam ediyorum. Hedefim büyük, büyük oynuyorum.

İlke Duru ne yapıyor?

Yaklaşık 15 cm uzunluğunda  ve 225 gr ağırlığında, yani iri bir mango büyüklüğünde diyebiliriz. Bu hafta içerisinde vücudu, onu amniyotik sıvıdan koruyan Verniks Kezeoza ile kaplandı. (yağlı ve peynire benzeyen bir tabaka) Doğuma yakın kaybolan bu tabaka erken doğan bebeklerde görünebiliyormuş, faydası çok.

Bir sonraki yazıda yolu yarılamış olacağım sanırım, görüşmek üzere…

Her gebeliğin ve her gebe kadının birbirinden farklı olduğunu lütfen unutmayın. Yazdığım şeyler referans olabilir ancak ölçü değildir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan edinebilirsiniz. Mutlu gebelikler.

Gebelik günlüğümün tamamına ulaşabilmek için BURAYA,

İnstagram hesabımıza ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Önceki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 18. Hafta
Sonraki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 20 & 21 Haftalar
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments