Ana Sayfa Gebelik Günlüğü Kader’in Gebelik Günlüğü 27. Hafta

Kader’in Gebelik Günlüğü 27. Hafta

311
0

Kader’in Gebelik Günlüğü 27. Haftadan bildiriyor! Resmen hafta içi evdeyim. Yıllardır çalışıyorum, bu nedenle hastalık ya da zaruri izinler dışında hafta içi evde en son ne zaman durdum hatırlamıyorum. Hem çok mutluyum, hem de elimi kolumu nereye koyacağımı şaşırıyorum. Gebeliğimin başlarında yeni eve taşınmış ama çalıştığım için istediğim gibi detay düzenine sokamamıştım evi. Hep aklımdaydı evet, artık buna imkanım da var ama  bu sefer de kendimi o kadar işi yapacak güçte hissetmiyorum.

Doğuma yaklaşık 13 hafta var ve ben erken mi güçten düştüm? Yoksa bedenim bu hafta beni dinlenme moduna mı aldı? Bence ikinci seçenek,öyle olmalı… (Aramızda kalsın daha şimdiden işe yaramaz bir insan gibi hissetmeye başladım, şimdi işte olsam hem zaman daha kolay geçerdi hem de bir şeyler ürettiğim için mutlu olurdum, ne büyük ikilem! 🙂 )

Yapılacak çok iş, alınacak çok şey var! Beni yine exceller kurtaracak diye düşünüyorum. Hemen yapılacaklar listemi önem ve zaman sırasına göre oluşturup düzenli bir şekilde yol almam gerekiyor. Gündemde olan bazı başlıklar;

 • Hastane çantası alışverişi
 • Bebeğin tekstil ve diğer ihtiyaçları
 • Doğumda ve sonrasında benim ihtiyaçlarım
 • Hastane oda süslemesi ve hediyelik alışverişi
 • Doğum fotoğrafçısı ayarlama vb.

Bu arada kendime bir TV serisi buldum. TLC de yayınlanıyor. “little people BIG WORLD”. Dizi, cüce olan Matt ve Amy ile 4 çocuklarının yaşamını; cüce ve normal boydaki kardeşlerin ilişkilerinden, yaşanan duygusal ve finansal sıkıntılara kadar her şeyi tüm şeffalığı ve gerçekliği ile yansıtıyor. Karakterler ve yaşamları gerçek olduğu için belgesel tadında, tam benlik. Ayrıca çocuklardan birinin eşi de hamile bu yüzden de dikkatimi çekecek bir sürü konu işleniyor. Çok sevdim. (Karakterleri sosyal medya üzerinden takibe alarak ne kadar şeffaf olduklarını inceliyorum ondan da ayrı haz alıyorum) Evde gündüz kuşağı programları yerine güzel şeyler izlemek istiyorsanız TLC’nin programlarına göz gezdirebilirsiniz.

Neler Hissediyorum?

 • Bu hafta evde olmama rağmen kendimi inanılmaz yorgun ve sıkkın hissediyorum. Sanırım bir süre evde duracağım gerçeğine adapte oluyorum.
 • Gece bacak kramplarım çoğaldı, bazen çığlık attırıyor. Bunun için her gün süt ve maden suyu içiyorum, magnezyum ilacı alıyorum ve mümkün oldukça ayaklarımı dikip kan dolaşımımı arttırmaya çalışıyorum ama yine de oluyor.
 • Kürek kemiklerimin arasında kocaman bir ağrı var, benimle yaşıyor ve hiç bir yere gitmiyor. Masaj ile biraz hafifliyor.
 • Evdeyim diye mi böyle bilmiyorum ama ne yiyeceğimi şaşırıyorum. Bir iştah artışı var.
 • Her tekmesine aşık oluyorum, kavuşmak için sabırsızlanıyorum. Şarkılar söylüyorum ona ve sanki yanımdaymış ve beni anlıyormuş gibi her şeyi anlatıyorum. En yakın arkadaşımı doğuracak olmanın mutluluğu var içimde. İçim, ah… Bir büyük sevdaya gebe!

Gebelik Günlüğü, Kader’in Gebelik Günlüğü 27. Hafta, Tatlı Bir Telaş

 • Bebeğiniz neler yapıyor?

 • Artık boyu kafadan popoya değil, tepeden tırnağa ölçülebiliyor ve yaklaşık 40 santimetre kadar.
 • Kilosu da 1 kilogramın üzerinde… (Karnabahar kadar)
 • Bu hafta ile birlikte ağzında tat alma tomurcuğu var ve böylelikle yediğiniz ve sevdiği şeyler karşısında hareketlenmelerini gözlemleyebilirsiniz.

Güzel haberler alacağınız haftalar geçirmeniz dileğiyle.

Gebelik günlüğüme buradan,

www.tatlibirtelas.com Instagram hesabına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Her gebeliğin ve her gebe kadının birbirinden farklı olduğunu lütfen unutmayın. Yazdığım şeyler referans olabilir ancak ölçü değildir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan edinebilirsiniz. Mutlu gebelikler 🙂

 

Önceki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 26. Hafta
Sonraki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 28. Hafta
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments