Ana Sayfa Gebelik Günlüğü Kader’in Gebelik Günlüğü 26. Hafta

Kader’in Gebelik Günlüğü 26. Hafta

507
0

Kader’in Gebelik Günlüğü 26. Haftayı bitirmek üzere. Zaman ne hızlı akıyor değil mi? Sanki daha dün bir silik çizginin hayatıma nasıl bir anlam yüklediğini paylaşıyordum burada ve şimdi 26. haftayı sonlandırmak üzereyim. Çılgınca.

Bugün 26. haftanın 6. günü yani 188. gün. Geçtiğimiz salı günü şeker yükleme testi için hastanedeydik. Aç karnına gidip 50 gr glikozlu içecekten içtim. (Yoğun şekerli gazlı içecek gibi bir tadı vardı) 1 saat sonra kan şekerime bakıldı ve 110’un altında olduğu için her şeyin normal olduğu tanısı kondu. Böylelikle bu tantanalı olayı da geride bırakmış olduk. Yalnız bu işlemler olurken ben hastanede yine fenalaşınca (tansiyonum düştü), doktor beni karşısına aldı ve artık kendime daha da dikkat etmemi hatta ve hatta doğuma kadar sürekli dinlenme modunda olmam gerektiğini söyledi. (Resmen artık işe gitme, bir yerde düşüp kalabilir ve hem kendine hem de bebeğe zarar verebilirsin dedi) Ve yarım saat içerisinde “Heyet Raporu” alarak, inzivaya çekilmemi buyurdu. Şoka girdim, kendimi en az bir ay daha çalışmaya odaklamıştım oysa, elimi ayağımı nereye koyacağımı şaşırdım ama bir yandan da mutluluk sardı bedenimi 🙂 İlke Duru içeride horon tepiyordu, sevinmiş olmalıydı o da…

İş yerime gittim ve durumu izah ettim, anlayışla karşıladılar. İşlerimi paslayıp, “Doğum iznine ayrıldım” otomatik mailimi de ayarlayıp özel eşyalarımı aldım ve bir süre daha görmeyeceğim eve dönüş yoluna girdim. Kızım yine annesine hediye vermişti.

Eve geldiğimde büyük boyutta bir kargonun beni beklediğini gördüm. O da ne? Kızımın halası istediğimiz pusetlerden birini yeğenine hediye olarak göndermiş. Ne hediyeli bir gün.

Salı günü randevusunda İlke Duru’nun 38 cm boyunda ve 900 gr ağırlığında olduğu ölçüldü. Gelişimi güzel gidiyor.

Ben ise +7,2 kilo ile yola devam ediyorum.

Gebelik Günlüğü, Kader’in Gebelik Günlüğü 26. Hafta, Tatlı Bir Telaş
Kader’in Gebelik Günlüğü 26. Hafta

Bebeğiniz bu hafta neler yapıyor?

Artık bir marul büyüklüğünde ve gözleri açılmaya başlıyor, gözün renkli kısmında (iris) hala pigment olmadığı için göz rengini tahmin etmemiz mümkün olmasa da, o artık görebiliyor. Hatta parlak bir ışık ya da yüksek bir seste hareketlerini gözlemleyebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Gebelik günlüğüme buradan,

www.tatlibirtelas.com Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Her gebeliğin ve her gebe kadının birbirinden farklı olduğunu lütfen unutmayın. Yazdığım şeyler referans olabilir ancak ölçü değildir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan edinebilirsiniz. Mutlu gebelikler 🙂

 

Önceki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 25. Hafta
Sonraki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 27. Hafta
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments