Ana Sayfa Anne Olmak Cinsiyet Tahmin Etme Yöntemleri

Cinsiyet Tahmin Etme Yöntemleri

1449
3

Sizler ile paylaştığım tecrübelerim genelde sağlık içerikliydi. Bu kez eğlenceli bir konu olan, cinsiyet tahmin etme yöntemleri konusuna değinmek istiyorum. Biz çok yönlü bir milletiz ve hemen hemen her konuda bir fikrimiz, öngörümüz var. Hurafe deyip geçmeyin! Bilimsel bir dayanağı olmasa da istatistiksel tutarlılığı yüksek. Yoksa nesilden nesile bunca zaman gelemezdi değil mi?

Hadi gelin bu eğlenceli “cinsiyet tahmin etme yöntemleri” nelermiş öğrenelim.

Göbek Şeklinize Göre Cinsiyet Tahmin Etme Yöntemleri

Sanırım en bilinen cinsiyet tahmin etme yöntemleri arasında başı çekiyordur. Rivayete göre eğer anne adayının karnı öne doğru sivri ise bebeğin cinsiyetinin erkek olduğu söylenir. Anne adayının karnı yayvan, yanlara doğru genişliyorsa bebeğin kız olduğu tahmin edilir.

Buraya küçük bir not düşmeden geçemeyeceğim. Her iki oğlumda da karnım öne doğru büyümüştü. Sanki önümde bir top taşıyormuşum gibiydi. Ben bu yönteme güvendiğimi söyleyebilirim. Şahsi oyum bu tahmin yöntemine.

Yüzük ile Cinsiyet Tahmini

Bir diğer tahmin yöntemi de yüzük ile cinsiyet tahminidir. Anne adayı sırt üstü uzanır. Annenin yüzüğüne 20 cm kadar uzunluğunda bir ip bağlanır. Anne adayının karnının üzerinde belirli bir yükseklikten sarkıtılan yüzük, ileri geri hareket eder ise bebeğin cinsiyeti erkek,  kendi etrafında daireler çizerse cinsiyetin kız olduğu söylenir.

cinsiyet tahmin etme yöntemleri, Cinsiyet Tahmin Etme Yöntemleri, Tatlı Bir Telaş

Annenin Cildine Göre Cinsiyet Tahmini

Yine bilinirliği yaygın bir yöntemde annenin cildine bakılarak yapılan tahminlerdir. Derler ki kız çocuğu annenin güzelliğini alır. Erkek çocuğu ise anneyi güzelleştirir. (Bu tahmin yöntemi bende tam tersi olmuştu) Annenin cildi matlaşmış, çillenmiş, lekeler ve sivilcelenmeler olmuşsa bebeğin kız bebek olduğu tahmin edilir. Tam tersine anne adayının cildi ışıldıyor ise ve genel anlamda güzelleşmiş ise bebeğin erkek olduğu tahmin edilir.

Bu yöntem biraz bilimsel anlamda arkası dolu olan bir tezdir diyebiliriz. Hamilelikte artan östrojen hormonları yüz ve ellerde hassasiyet oluşturarak ultraviyole ışınlara karşı duyarlı hale gelir. Yine lekelenmeye meyilli ciltlerde kahve rengi lekeler oluşmasına neden olur. Bu nedenle Gebelik Maskesi denen, genelde geçici olan kahve rengi lekelenmelere de sebep olabilir. Bu durum kız bebek bekleyen annelerin daha fazla olan östrojen miktarından ötürü biraz daha sık karşılaştığı bir durumdur.

Bıçak ve Makas Testi ile Cinsiyet Tahmini

Sıra geldi eğlenceli yöntemlere. Bu cinsiyet tahmin etme yöntemi için başkalarının olaya dahil olması gerekiyor. Zira annenin teste habersiz dahil olması gerekiyor. Anne adayının oturacağı yerlerden birine bir makas diğerine ise bıçak saklanır. Anne adayı odaya girdiğinde makas olan koltuğa oturur ise bebeğin kız, bıçak olan yere oturur ise erkek olacağı tahmin edilir.

Tuz Testi ile Cinsiyet Tahmini

Sessiz bir uygulayıcı, bir gözlemci ve son olarak da bir hamile! Herkes burada ise testi anlatmaya başlayalım. Anne adayımız her şeyden habersizce otururken fark ettirmeden kafasından aşağı bir tutam tuzu yavaşça serpiştirin. Anne adayımız ilk olarak yüzünü kaşır ise bebeğin erkek, önce vücudunu kaşırsa bebeğin kız olacağı tahmin edilir.

cinsiyet tahmin etme yöntemleri, Cinsiyet Tahmin Etme Yöntemleri, Tatlı Bir Telaş

Anahtar Testi ile Cinsiyet Tahmini

Anne adayına herhangi bir anahtar uzatılır. Anne anahtarın yuvarlak kısmından tutarsa bebeğin cinsiyetinin erkek olduğu tahmin edilir. Anne adayımız eğer anahtarın uzun  kısmını tutmuş ise bebeğin kız olduğu tahmin edilir.

Tatlı Ekşi Aşerme ile Cinsiyet Tahmini

Son cinsiyet tahmin etme yöntemi ise sevgili anne adayının hamileliği sırasında aşerdiği gıdalardır. Derler ki, anne eğer ekşi yiyeceklere aşeriyor ise bebek kız, tatlı şeylere aşeriyorsa bebek erkektir. Dillere pelesenk bir cümle bile vardı,eminim okumadan bile hatırlarsınız . “Ye tatlıyı doğur Hakkı’yı, ye ekşiyi doğur Ayşe’yi“…

Yazının başında da belirtmiş olduğum gibi bu yöntemler nesillerden beri süre gelen ancak tıbbi bir gerçekliği olmayan rivayetlerdir, bakalım biz bu rivayetleri kaç nesil daha ileri taşıyabileceğiz.

Sevgiler…

Bana ait diğer yazılara BURAYA,

Instagram hesabımıza ulaşmak için ise BURAYA tıklayabilirsiniz.

Önceki İçerikUlusal Aşılama Programında Uygulanan Aşılar
Sonraki İçerik3-4 Yaş Çocuk Oyunları
Şimdilerde iki dünya güzeli çocuğun annesi, Bir süreliğine eski bir idari işler uzmanı, Tam anlamıyla bir gezginin ruhuna sahip, Geleceğin seyahat bloger'ı Kendi çapında gurme, Biraz fazla meraklı, araştırmaya öğrendiklerini anlatmaya, deneyimlerini paylaşmaya çokça hevesli...
Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments