Ana Sayfa Gebelik Günlüğü Kader’in Gebelik Günlüğü 5. Hafta

Kader’in Gebelik Günlüğü 5. Hafta

1682
2

Kader’in Gebelik Günlüğü 5. Hafta ‘dan herkese merhaba! Hamile olduğumu öğrendim…

19 Ekim 2016’da şüphelerim üzerine edindiğim hamilelik testi silik bir çizgi ile koca bir umut düşürdü yüreğime, ancak çizginin silik olması yüzünden o günü ayağım frende karman çorman ve telaşlı bir şekilde geçirdim. Meğer ne sabırsız bekleyişler varmış hayatta…

Hamile, Kader’in Gebelik Günlüğü 5. Hafta, Tatlı Bir Telaş

Bu sabah (20 Ekim 2016)  işe gitmeden testi tekrarladım ki o da ne! O ince silik çizgi biraz daha belirgin. Evet evet, hamile olmalıyım değil mi? Sevgili eşim “Bay Mantık’ı ” ufak bir çığlık ile uyandırıp durumu anlattım.  Kendini toparladı ve kan tahlili yapmadan heveslenmememizi, aksi durumda üzülebileceğimizi söyledi. (Hislerini nasıl bu kadar kontrol edebiliyor? ) Evet aksi durumda üzülecektim, bunu o saniye anlamıştım. Ama akşama hastaneye gidebileceğimizi biraz sakinleşmemi de rica etti. Peh! Sakinleşmek mi? Hayatımın en heyecanlı tecrübesine giriş yapmak üzereyim ben, sakinleşmek?…

İşe gittim… Gün boyunca hiç çalışamadım desem yeridir. Ya hamileysem? Hazır mıyım? İş ne olacak? Bütün bu emekler ne olacak? gibi sorular kafamın içinde dansa kalkmışken, içimdeki sebebi silik bir çizgi olan mutluluk, tüm bu düşüncelere gard almış, cevap veriyordu. -Mutlu olacaksın işte, tamamen mutlu.

Kadınların, hayatlarının bir döneminde mutlaka “Anne” olmayı hayal eden, isteyen ve yıllar boyunca neyi savunurlarsa savunsunlar, silik bir çizgi ile tümüne “elveda” diyebilecek fıtrata sahip olan canlılar olduğu kanaatine vardım bu iki gün içinde. Evet, inanması biraz güç olsa da, silik bir çizgi tüm düşüncelerimi bir anda değiştirdi.

Bu düşünceler ile zor da olsa iş günümü tamamlayıp hastane kapısında eşim ile buluştuk. Evet o’da heyecanlandığında beyaza dönen suratını almıştı yanına. Mutluluk öncesi gereken gerginlik yakalanmıştı.

Geç olduğu için acil bölüme giriş yaparak durumu izah ettik, kan tahlili sonrası yine bir süre bekleme düştü bize. Hayatımın tüm beklemeli anılarını bu günlerde biriktiriyor olabileceğim fikri de kafamda bana eşlik etmekteydi.

Tahlil Sonucu

Belirtilen saatte tahlil sonucunu doktora götürmek için loboratuvardan aldık.

Beta-HCG 689,86

Ne demek oluyordu bu şimdi? Neyse ki okuma yeteneğimizi kaybetmemişiz de sayfanın yanında bulunan referans değerleri okuyabildik. Amanın ne heyecan. 

Evet ikinci aşama olan kan testi sonucu görülen değer sonucu da pozitif! Doktorun onaylaması üzerine bayrakları asacağız o vakit? 🙂

Nöbetçi doktor emin olmak için ultrason ile de görmek istedi, zaman öyle yavaş ilerliyordu ki!… (Hayatımın ilk ultrason deneyimi)

“Kutlarım Kader Hanım, 5 Hafta 5 Günlük hamilesiniz!” 

Hayatımın en anlamlı başarısı olan “hamilesiniz” kelimesi için doktora sarılabilirdim o an. Evet hayatımın son iki gününe beklemediğim ve bu kadar sevinebileceğimi tahmin bile edemediğim koca bir zaferi sığdırmıştım.

Ve aslında gülerken hunharca ağlıyordum ama gözyaşlarım akmıyordu nedense, hamileyim ve minik bir canlının ev sahibiyim…

Elinde somut bir değer olmadan heyecanlanmayan sevgili eşimin gözyaşları ise görünür cinstendi. Ne mutlu bize…

Diğer randevumuzun konusu “Kese Görme” ve tam bir hafta sonra. Tane tane yaşayacağız sevinçlerimizi, anlaşıldı. Şimdi sıra hastane ve doktor seçiminde. Zorlu bir süreç bizi bekliyor sanırım ve tabi ki heyecanlı.

Bebeğime Not

Hoşgeldin bebeğim. Derin bir heyecan içinde senin içime doğuşunu kutluyoruz. Hiç olmadığımız kadar büyük bir mutluluk içine düştük babanla. Bu sıfatlara alışmaya ne kadar da gönlümüz varmış. Birlikteliğimizde 4. yıl, evliliğimizde ise 2. yıl yeni sona ermişken en güzel müjde ile tazelendik.

Bizi bekletmeden, istediğimiz zamanda ailemize katıldığın için çok teşekkür ederim. Allah tüm evlat sahibi olmak isteyenlere kolaylıkla nasip etsin.

Sıkı tutun bana, ben seni her şeyden koruyacağım söz! Bizi seçtiğin için seni pişman etmeyeceğiz…

Gelişmeleri takip ediyor ve kaydediyor olacağım.

Annen…

Gebelik Günlüğüme BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

 

Sonraki İçerikKader’in Gebelik Günlüğü 6. Hafta
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Sena
Sena
24/09/2018 09:47

O zamanlara gittim bir an kendimi tutamıyorum ağlamaktan ? kokusu burnumun dibinde uyuyor ve ben sayende şükürlere boğuldum ❣️ Yüreğine sağlık ??