Ana Sayfa Etkinlik Yüzme ve Masaj Etkinliği (0-12 Ay)

Yüzme ve Masaj Etkinliği (0-12 Ay)

388
4

Merhabalar, İlke Duru 6 ay 9 günlük! Bu yazımda sizlere çok memnun kaldığımız yüzme ve masaj etkinliğimizden bahsetmek istiyorum. İlke Duru da biz de harika bir gün geçirdik!…

İlke Duru, suyu çok seven bir bebek, yaz ayında doğdu ve akşam uyku rutininde mutlaka banyo var. Fakat havalar soğudu ve ne yazık ki banyo dışında su ile eğlenmesini sağlayamıyoruz.

Dip Not : Bu ay itibariyle bebek küvetini bırakarak, duşakabin içerisine koyduğum bebek süngeri üzerinde banyo yapmaya başlattık çünkü artık desteksiz oturabiliyor. Banyoya geçme durumundan ikimizde bir hayli memnunuz 🙂

Geçtiğimiz günlerde, sosyal medya üzerinde etkinlik ararken birden karşıma “Bluuh Baby Spa” ilişti. İnceledim ve o an kesinlikle gitmemiz gereken bir etkinlik olduğuna karar verdim. Malum bebek sonrası planlar o’na göre kuruluyor. Tabii ki hijyen bizim için çok önemliydi, telefon ile görüşerek aklıma takılan her şeyi sordum, tatmin oldum ve randevu aldım.

Bugün Spa merkezine gittiğimizde, çok cana yakın ve sıcak bir ekip bununla birlikte tertemiz ve tüm hijyen kurallarına uyan pırıl pırıl, harika bir dizaynla ile karşılaştık. (Her ne kadar telefonda tatmin oluğumu söylesem de, anneyim ve bebeğim henüz çok minik bu yüzden endişelerim devam ediyordu.)

Floating: (Suda Dans)

Öncesinde ortama alıştırdık bizim miniği ve sonra onun için hazırlanmış su havuzunun içerisine bıraktık, tabii ki boyunluğuyla!

Tam manasıyla ba-yıl-dı! Çıkmak istemedi sudan…

Yüzme ve Masaj Etkinliği, Yüzme ve Masaj Etkinliği (0-12 Ay), Tatlı Bir Telaş
İlke Duru’nun Spa Etkinliği

“Araştırmalara göre yüzen bebeklerin yüzmeyen bebeklere göre birçok beceriyi daha erken kazandıkları kanıtlanmıştır. Yüzme, bebeklerin kas gelişimini, ayrıca denge ve koordinasyonunu destekler. Sinir sistemini rahatlatır, psikolojik ve sosyal gelişimini, bağımsızlığı ve özgüveni destekler.”

Masaj:

Floating’den sonra sıra bebek masajına geldi, masaj yapan kişilerin işinin ehli olduğu çok belliydi. Hem masaj yaptılar hem de bize eğer kendimiz yapmak istersek diye vücudun hangi noktasına ne şekilde masaj yapılması gerektiğini ve bunların ne anlama geldiğini anlattılar. İlke Duru sakin ve halinden memnundu 🙂

Yüzme ve Masaj Etkinliği, Yüzme ve Masaj Etkinliği (0-12 Ay), Tatlı Bir Telaş
Bluuh Baby Spa Masaj

Masajımız bittikten sonra dinlenme odasına geçtik, yorulan İlke Duru’nun hamakta uyuması bekleniyordu ama uyumak istemedi. Ancak rahatlamış ve mutluydu. O sallanadururken bizde ikramlarımız eşliğinde dinlenebilme fırsatı bulduk. Ve günü “anne eli masajı” ile kapadık. Bunu ancak başka bir “anne” akıl edebilirdi diye düşündüm o an. (Spa’nın sahibinin de bir bebeği var) Çünkü yeni annelerin bu gibi konularda inanılmaz desteğe ihtiyacı var…

Velhasıl, inanılmaz memnun kalarak ayrıldık oradan. Özellikle bu kış ayında bebeğimiz için harika bir etkinlik gerçekleştirmenin hazzını da ayrı yaşadık. Benim gibi bebeği için ayına uygun etkinlik arayan annelere tavsiyemdir.

Teşekkürler “Bluuh Baby Spa“.

Önceki İçerikBeklenen Kavuşma – Doğum
Sonraki İçerikAylık Gelişim- 14. Ay
www.tatlibirtelas.com'un kurucusu. Teknik Eğitmen. İki küçük kız annesi. Yengeç Burcu. Mutlu, umutlu...
Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Aynur Yılmaz
Aynur Yılmaz
07/09/2018 08:53

Yaş konusunda herhangi bir limit var mı acaba ? Oğlum 9 Aylık, sizce çok mu geç kalınmış.

Zubeyde çağlar
Zubeyde çağlar
16/11/2018 12:43

Ücretler nasıl acaba bilgi verirmisiniz?